صافکاری PDR

صافکاری PDR

صافکاری PDR یا (Paintless Dent Repair) روشی برای ترمیم آسیب ‌های وارد شده به بدنه خودرو بدون استفاده از رنگ است. صافکاری پی دی آر برای ترمیم آسیب ‌های کوچک و متوسط مانند فرورفتگی ‌های ناشی از سنگ ‌های ریز، پارکینگ، یا تصادفات خفیف مناسب است. این روش هزینه کمتری نسبت به صافکاری با رنگ داشته و زمان کمتری نیز صرف آن می ‌شود. تهران صافکار در فرایند صافکاری پی دی ار به بهترین روش های ممکن و مدرن روز دنیا به شما کمک خواهد کرد.

صافکاری PDR چیست؟

آشنایی با برخی اصطلاحات تخصصی در هر زمینه موجب بالار فتن سطح آگاهی ما می شود زمانی که در تعمیرگاه صحبت از صافکاری پی دی آر می شود بسیاری از ما ابتدا به این می اندیشیم که صافکاری PDR چیست؟ به مجموعه فرایند هایی که بعد از آسیب دیدگی ماشین روی آن به وسیله میله انجام می‌شود، تا ماشین به حالت اولیه و زیبایی خود باز گردد را صافکاری PDR یا صافکاری بدون رنگ می‌گویند.

تاریخچه فناوری PDR

در بحث تاریخچه فناوری PDR بهتر است به این نکته اشاره کنیم که فناوری PDR یا صافکاری (Paintless Dent Repair) برای اولین بار در دهه 1940 میلادی توسط یک تکنسین صافکاری در ایالات متحده ابداع شد. این تکنسین متوجه شد که می ‌توان با استفاده از میله‌ های مخصوص، فرورفتگی ‌های ایجاد شده در بدنه خودرو را از داخل به بیرون صاف کرد.
در دهه 1970 میلادی، صافکاری پی دی ار به تدریج در ایالات متحده و سایر نقاط جهان گسترش یافت. در این دهه، ابزار و تجهیزات PDR بهبود یافت و این روش ترمیم آسیب ‌های بدنه خودرو رایج ‌تر شد.
در دهه 1980 میلادی، فناوری پی دی ار به طور گسترده ‌ای در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار گرفت. این فناوری برای ترمیم آسیب‌ های وارد شده به بدنه خودروهای تولید شده در خط تولید استفاده می‌ شد.

صافکاری PDR
در دهه 1990 میلادی، فناوری PDR به روشی رایج برای ترمیم آسیب‌ های بدنه خودرو در مراکز صافکاری تبدیل شد. در این دهه، آموزش ‌های تخصصی PDR در سراسر جهان ارائه شد و تعداد تکنسین‌ های PDR افزایش یافت.
در دهه 2000 میلادی، فناوری PDR با پیشرفت ‌های تکنولوژیکی جدید بهبود یافت. این پیشرفت ‌ها شامل استفاده از ابزارهای PDR پیشرفته‌ تر، مانند میله ‌های صافکاری با قابلیت انعطاف ‌پذیری بالا و چسب ‌های پی دی ار با قدرت چسبندگی بیشتر بود.
در دهه 2010 میلادی، فناوری پی دی ار به روشی مقرون ‌به ‌صرفه و سریع برای ترمیم آسیب ‌های بدنه خودرو تبدیل شد. این روش به دلیل مزایای زیادی که نسبت به صافکاری با رنگ دارد، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفت.
امروزه، صافکاری pdr یکی از روش ‌های رایج برای ترمیم آسیب‌ های بدنه خودرو است. این روش در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل مزایای آن، از محبوبیت فراوانی برخوردار است. اگر ساکن تهران هستید در پایان بهترین صافکاری PDR در تهران را معرفی خواهیم کرد.

مراحل انجام صافکاری پی دی ار

مراحل انجام صافکاری PDR معمولاً در پنج مرحله انجام می ‌شود:

آسیب شناسی

در این مرحله، صافکار نوع و شدت آسیب وارد شده به بدنه خودرو را بررسی می ‌کند.

پاکسازی سطح آسیب دیده

در این مرحله، سطح آسیب دیده از گرد و غبار و آلودگی پاک می‌شود.

چسباندن میله‌ های صافکاری

در این مرحله، میله‌ های صافکاری با استفاده از چسب به بدنه خودرو چسبانده می ‌شوند.

صاف کردن فرورفتگی

در این مرحله، فرورفتگی ‌های ایجاد شده در بدنه خودرو از داخل به بیرون صاف می ‌شوند.

بازرسی نهایی

در این مرحله از صافکاری پی دی ار، کار صافکاری توسط صافکار بازرسی می ‌شود تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

روش انجام صافکاری PDR

روش انجام صافکاری پی دی ار

در این قسمت با روش انجام صافکاری PDR به صورت موردی آشنا خواهید شد:
• بررسی ضربه
• دستگاه ها و ابزار صافکاری پی دی ار
• دسترسی به ضربه
• ترمیم با فشار و جذب
• بررسی مجدد و تنظیمات نهایی
• تمیزکاری و پایان کار
همچنین در برخی موارد، ترمیم ضربه و سپس نیاز به نقاشی مجدد خواهد بود.

مزایای صافکاری PDR

مزایای صافکاری PDR را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
• عدم نیاز به تعویض قطعات
• کاهش آلودگی محیط زیست
• حفظ قیمت و اصالت خودرو
• زمان کوتاه تعمیر
البته برخی بر این باورند که محدودیت در ترمیم آسیب‌ های شدید جز معایب صافکاری پی دی آر محسوب می شود. در این بین سوال اینجاست که از آنجایی که زمان تعمیر برای مشتری اغلب اهمیت بسیار دارد به راستی صافکاری پی دی ار چقدر زمان می برد؟ برای پاسخ به این سوال شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنیم.

صافکاری PDR چقدر زمان می برد؟

مدت زمان مورد نیاز برای انجام صافکاری PDR به عوامل مختلفی مانند اندازه و نوع ضربه، مکان قرارگیری ضربه بر روی خودرو، تخصص و تجربه متخصص وابسته است. اما در کل، صافکاری با این روش معمولاً به مراتب سریعتر از روش ‌های دیگر ترمیم ضربات خودرو است.

ابزارهای صافکاری PDR

ابزارهای صافکاری PDR

ابزارهای صافکاری PDR عبارتند از:

• میله ‌های صافکاری

میله ‌های صافکاری از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته شده‌ اند و برای صاف کردن فرورفتگی ‌های کوچک و متوسط استفاده می ‌شوند.

• چسب PDR

چسب PDR برای چسباندن میله‌ های صافکاری به بدنه خودرو استفاده می ‌شود.

• آداپتور

آداپتورها برای اتصال میله ‌های صافکاری به چسب استفاده می ‌شوند.

• لوپ چشمی

لوپ چشمی برای دیدن فرورفتگی‌ ها و محل قرارگیری میله ‌های صافکاری استفاده می ‌شود.

انتخاب ابزارهای صافکاری پی دی آر به نوع و شدت آسیب وارد شده به بدنه خودرو بستگی دارد. در صورتی که آسیب وارد شده به بدنه خودرو کوچک و کم عمق باشد، میله ‌های صافکاری و چسب PDR کافی است. در صورتی که آسیب وارد شده بزرگ و عمیق باشد، نیاز به استفاده از ابزارهای دیگری خواهد بود.

صافکاری با میله PDR

صافکاری با میله PDR روشی برای ترمیم آسیب‌ های وارد شده به بدنه خودرو بدون استفاده از رنگ است. این روش با استفاده از میله‌ های صافکاری و چسب PDR، فرورفتگی ‌های ایجاد شده در بدنه خودرو را برطرف می‌ کند. مراحل صافکاری با میله PDR بی شباهت به مراحل ذکر شده در قسمت روش انجام صافکاری pdr نیست. در اینجا نیز ابتدا بررسی آسیب، تمیزی سطح، چسباندن میله های صافکاری، صاف کردن فرورفتگی و بازرسی نهایی متخصص را داریم. لازم به ذکر است که کلیه روش ها بسیار تخصصی بوده و حتما باید توسط فردی با تجربه انجام شوند.

هزینه صافکاری PDR

هزینه صافکاری PDR به عوامل متعددی بستگی دارد:
• اندازه و نوع ضربه
• مکان ضربه
• میزان تخصص تعمیرکار
• نوع خودرو
• تعداد ضربات
• محل قرارگیری تعمیرگاه
برای دریافت تخمین دقیق ‌تری از هزینه صافکاری پی دی ار بهترین راه این است که با تعمیرکار کار خودرو مشورت نمایید.

بهترین صافکاری PDR تهران

بهترین صافکاری PDR تهران نمی تواند تنها یک یا چند مورد باشد چرا که تهران شهر وسیعی است که حتما صافکاری های درجه یک بسیاری در گوشه کنار خود دارد، بهترین صافکاری پی دی ار تهران معمولا با استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته، انواع آسیب ‌های وارد شده به بدنه خودرو را ترمیم می ‌کند. با تجربه و تخصص کافی، خدمات صافکاری PDR با کیفیت بالا را ارائه می ‌دهد و با استفاده از تکنیک‌ های نوین، خدمات صافکاری پی دی ار را با قیمت مناسب ارائه می ‌دهد.
برای انتخاب بهترین صافکاری پی دی ار تهران، می ‌توانید نظرات مشتریان و نمونه کارهای ارائه شده توسط مرکز تخصصی صافکاری خودرو، تهران صافکار را مشاهده و مطالعه فرمایید. همچنین، می ‌توانید با مراجعه حضوری به این مرکز، کیفیت کار را از نزدیک بررسی کنید.

با کارشناسان ما در ارتباط باشید
Blank Form (#3)
ارتباط با کارشناسان ما